Marius Croitoru a stârnit hohote de râs după remiza cu CFR Cluj: Am dat gol din greșeală

CFR Cluj a obținut doar o remiză cu FC Botoșani pe teren propriu, scor 1-1, după ce elevii lui Dan Petrescu au condus până în ultimele minute ale partidei.

La finalul partidei, antrenorul Marius Croitoru a intervenit la Digi Sport Special și a vorbit despre prestația elevilor săi. Antrenorul de la FC Botoșani a stârnit hohote de râs în direct.

"Am dat gol din greșeală. Prima repriză a fost mai defensivă pentru noi, iar apoi am schimbat în 4-3-3 și au apărut ocaziile. Este un punct care ne ajută la moral. Nu este ușor să vii acasă la CFR, să dai gol și să pleci neînvins. M-am obișnuit cu plecările de la Botoșani, clubul din asta trăiește. Problema mea este că de la ultimul antrenament din Antalya și până acum n-am intrat pe iarbă! Ne-am antrenat doar pe sintetic și în balon, asta este problema mea, nu că îmi pleacă jucătorii. Noi călcăm pe iarbă doar la meci, nu este ușor. Asta este realitatea.

Înainte de meciul cu Dinamo ne rugăm și noi să fie mai cald la Botoșani, să ne putem antrena pe iarbă. Mergem să câștigăm cu Dinamo, altă soluție nu avem. Trebuie să intrăm în play-off, acesta este obiectivul principal",

a spus Croitoru, la Digi Sport Special.

Scorul a fost deschis pe finalul primei reprize de Ciprian Deac, de la unsprezece metri. Adrian Cojocaru a acordat penalty după un henț comis în careu de Șeroni.

Moldovenii au restabilit egalitatea cu nouă minute înaintea fluierului final. După o fază frumoasă în careul lui Bălgrădean, Edjouma îi trimite lui Dawa care se înalță și trimite cu capul în poarta ardelenilor.