Marius Croitoru a rezistat doar 45 de minute pe banca lui FCU Craiova - De ce a fost trimis în tribune

Marius Croitoru, antrenorul lui FCU Craiova, a fost eliminat de „centralul” Iulian Călin în minutul 45 al meciului cu Farul, din prima etapă a noului sezon de Liga 1, când echipa lui era deja condusă cu 0-2.

Repriză de coșmar pentru Marius Croitoru la debutul oficial pe banca lui FCU Craiova.

Defensiva improvizată la care a apelat la Ovidiu a clacat după doar 3 minute, gol Grameni. Dobrogenii au mai lovit o dată până în minutul 30, prin Artean.

Lovitura de grație pentru antrenorul lui FCU a venit în minutul 45. Arbitrul Iulian Călin a fluierat un fault împotriva celor de la FCU, moment în care Croitoru a răbufnit: a protestat și gesticulat către arbitrul de rezervă, Adrian Cojocaru, în timp ce făcea semnul crucii, potrivit gsp.ro.

Cartonaș roșu pentru antrenor!

Imediat, „centralul” Iulian Călin s-a îndreptat către Croitoru, căruia i-a arătat al doilea cartonaș galben, apoi pe cel roșu!  Pentru a justifica al doilea „galben”, Călin a repetat semnul crucii în direcția antrenorului.

Croitoru încasase primul cartonaș galben după golul de 2-0, înscris de Farul în minutul 30. Pe imagini nu s-a văzut care a fost motivul exact al avertismentului.

Cartonașul roșu primit ieri de Croitoru este al treilea din cariera sa de antrenor. El a mai pregătit-o pe FC Botoșani, între 2019 și 2022.

După eliminare, în începutul reprizei secunde, Croitoru a fost filmat în spatele băncii de rezerve.