Înfrângere incredibilă: FCM Dorohoi a pierdut acasă cu 1 – 4 deşi după aproape o oră de joc avea 1 - 0 - GALERIE FOTO

Desfăşurare incredibilă de scor în al doilea municipiu al judeţului. FCM Dorohoi – FC Voluntari s-a terminat sâmbătă 1 – 4 într-un meci care a contat pentru etapa a V – a din Liga 2.

Gazdele au fost la timona partidei timp de o oră, deschizând scorul printr-o execuţie de excepţie ca atacantului Eduard Sandu, care a transformat în minutul 36 o lovitură liberă. După gol elevii pregătiţi de Vespazian Colban au mai avut câteva oportunităţi de a înscrie, însă cum ocaziile se răzbună oaspeţii au egalat prin Roşu, după o bâlbâială la un corner. Dorohoienii au căzut psihic şi au luat gol după gol, ilfovenii marcând în minutele 68 – Marius Ene, 87 – Barbu şi 94 – Voduţ. La partidă au asistat în jur de 500 de spectatori. FCM Dorohoi a rămas astfel cu un singur punct, la fel ca CS Baloteşti.
VEZI ŞI:
1.500 de scaune, reclamă la Primărie şi ceva fetiţe la Dorohoi – Voluntari – GALERIE FOTO
[[galerie-foto]]
CITEŞTE ŞI:
 Boss-ul de la Dorohoi după 1 – 4 cu Voluntari: Nu disperăm, nu ne agităm, nu ţipăm sau nu răcnim că am pierdut