Iftime: Până acum, ne bat arbitrii cu Sepsi sau ne batem singuriVIDEO

Valeriu Iftime a trăit la intensitate maximă confruntarea marilor orgolii FC Botoșani – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, 2 – 1 sâmbătă pe Municipal, în cadrul etapei a V – a din play-off – ul Ligii 1.

”O echipă pe care trebuia să o batem azi”

A urmărit meciul alături de acționarii de la Elsaco și cu greu și-a putut stăpâni nervii pe timpul celor 93 de minute.

A țipat la propriii jucători, i-a și încurajat și a avut și câteva mesaje către arbitrul George Găman.

Ultimele minute le-a văzut din picioare, plimbându-se colo-colo în tribune, în așteptarea fluierului izbăvitor.

Iar la final a debordat de fericire.

”Am avut un meci frumos și am jucat altfel decât data trecută. E adevărat că la 2 – 1 ne-au dominat, dar aceasta este starea fotbalului când vrei să menții un rezultat și au ceva special în ei, sunt activi. E o echipă bună și o echipă pe care trebuia să o batem azi, ceea ce s-a și întâmplat și avem un Paște fericit”,

Valeriu Iftime.

”Ei nu ne-au dat nici un gol”

Acesta crede că FC Botoșani a jucat cu aedvărat fotbal și că, dacă Ongenda era inspirat și la celelalte două ocazii pe care le-a avut, la 3 – 0 meciul era terminat și nu mai aveam parte de emoții.

”Ei (oaspeții – n.r.) nu ne-au dat nici un gol (Patache a înscris un autogol – n.r.). Deci, până acum, ne bat arbitrii cu Sepsi sau ne batem singuri”,

Președintele grupului ”Elsaco” a arătat că, lucrul care contează cel mai mult după această victorie, este faptul că FC Botoșani s-a apropiat la două puncte de Sepsi, adică de locul 4, care ne poate califica într-o cupă europeană.

VEZI în VIDEO ce a spus Valeriu Iftime despre lipsa tuturor golgeterilor din primul 11 și despre titularizarea surprinzătoare a lui Pap în poartă.