Golofca, accidentat grav la meciul cu Voluntari: Timp de 20 de minute a jucat cu nasul RUPT - FOTO

Mijlocașul moldovenilor a fost lovit cu cotul în figură de Ionuț Balaur.

Cătălin Golofca (29 de ani) a suferit o fractură de piramidă nazală în timpul partidei dintre FC Botoșani și FC Voluntari, scor 4-1.

Mijlocașul moldovenilor a fost lovit cu cotul în figură de Ionuț Balaur (30 de ani) în minutul 70. Până la finalul partidei, Golofca a jucat cu nasul rupt.

După meci, fotbalistul trecut și pe la FCSB a mers la spital, unde doctorii i-au pus diagnosticul de fractură de piramidă nazală. Va fi obligat să poarte o mască de carbon pe parcursul meciurilor. Fotbalistul va fi indisponibil pentru minimum două săptămâni, scrie GSP.

Arbitrul Ionuț Coza din Cernica nu i-a acordat cartonașul galben lui Balaur. Dacă-l avertiza pe jucătorul de la Voluntari, acesta ar fi fost eliminat pentru cumul de cartonașe, după ce în minutul 62 a mai primit un „galben”.