Fostul golgeter al ”câinilor” a găsit un vinovat de 37 de ani pentru eșecul cu FC-ul: E interzis într-o asemenea situație

La finalul meciului, Ionel Dănciulescu a reacționat imediat.

A fost un adevărat ”thriller” în Moldova: Gabriel de Moura și-a înscris în propria poartă, Abdallah a fost eliminat după un fault ”criminal”, iar moldovenii au dat lovitura în 90+1, prin Mailat.

”Danciu” l-a pus pe zid pe Răzvan Patriche (37 ani), pe care îl consideră principalul vinovat pentru golul încasat în prelungiri de dinamoviști., informează digisport.ro.

Ionel Dănciulescu la ”Fotbal European”

”O partidă nebună. Au fost situații de poartă. Criza a fost mare pentru ambele. Nu mai este o întâmplare că pierdem pe final de meci. Deja se întâmplă de câteva meciuri. Patriche vrea să joace cu minge la picior, ceea ce e interzis într-o asemenea situație. Interpretează foarte prost în această situație.”

În urma eșecului cu FC Botoșani, Dinamo a ajuns la patru meciuri în play-out în care pierde un meci sau ratează victoria în ultimele minute. S-a mai întâmplat cu Petrolul, 1-1, Oțelul, 0-1, FCU Craiova, 1-1, și FC Botoșani 1-2.