Fostul căpitan de la Botoșani, vedetă la Timișoara

ACS Poli Timișoara a rezolvat meciul de la Mediaș încă din primele 25 de minute când a marcat golurile care aveau să stabilească scorul final, 2-0.

Gabriel Vașvari, jucătorul plecat de la FC Botoșani a fost omul de gol al bănățenilor. Acesta a deschis scorul în minutul 18, în urma unei combinații între Bîrnoi și Munteanu. Tot Vașvari a majorat diferența șapte minute mai târziu, când a trimis direct la vinclu o lovitură liberă de la 20 de metri.

Bănățenii au avut emoții imediat după pauză când Vașvari a avut o intervenție întârziată asupra lui Tîrcoveanu și a fost eliminat. Contrar omului eliminat, cei care au atacat au fost tot cei de la Timișoara, iar în minutul 64 Mailat a șutat de la marginea careului, dar Khubutia a deviat mingea în afara terenului.