Florin Andone marchează la foc automat - VIDEO cu modul inedit în care a celebrat

Florin Andone este golgeterul echipe din Cordoba şi a ajuns la nouă reuşite în această stagiune. Aceesta a marcat şi a oferit o pasă de gol în meciul de ieri,10 ianuarie, împotriva celor de la Mallorca, câştigat de echipa sa cu 3-1.

Deşi toată iarna s-a scris despre plecarea sa şi s-au vehiculat echipe din Anglia şi Spania, precum Southampton, Brighton, Getafe sau Malaga, ca ar fi interesate de serviciile lui, botoşăneanul este doar cu gândul la fotbal şi continuă să înscrie. Acum, într-o partidă cu o echipă cu multe sezoane în Primera Division, care a fost la un moment dat o rivală pentru Barcelona sau Real Madrid şi a terminat în două rânduri pe podium.

Cordoba a urcat pe locul doi în Segunda Division, iar Florin Andone este pe locul trei în clasamentul golgeterilor,  După ce echipa sa a ratat un penalty, fotbalistul a marcat în minutul 15  al partidei şi a celebrat asta într-un mod special (video jos), asemănător puţin cu cel în care au făcut-o jucătorii Reus şi Aubameyang, de la Borussia Dortmund, într-un derby cu Schalke 04, dar şi cu Jonathas, fost jucător al celor de la Elche. După doar 10 minute, românul a oferit şi un assist pentru căpitanul echipei, sîrbul Markovic.

Citeşte şi: O nouă dezvăluire despre Florin Andone - Ar fi putut ajunge la o echipă din România!