FCM Dorohoi înfrângere în deplasare cu Moineşti

A doua echipă a judeţului a înregistrat cea de-a doua înfrângere consecutivă din acest tur de campionat. Vineri, într-un meci disputat în deplasare, în etapa IX, CSM Moineşti a învins cu 3 - 2 pe FCM Dorohoi.
În prezenţa a aproximativ 200 de spectatori, elevii lui Vespazian Colban au fost la un pas de a obţine măcar un punct din această întâlnire însă balanţa finală a înclinat spre gazde. Scorul de pe tabela de marcaj a fost deschis de dorohoieni, prin Sandu, care în minutul 22 a pătruns în careu prin dribling şi a şutat sub bară. Trei minute mai târziu echipa adversă a restabilit
egalitatea prin Apostol, care a înscris cu un şut din 16 metri.
Partea secundă a întâlnirii a adus alte trei goluri, în ambele tabere. În minutul 55 în urma unui penalty obţinut de jucătorii de la echipa gazdă Roheţki a fost învins,   scorul devenind 2 – 1. Zece minute mai târziu, după o centrare perfectă, Banu a înscris un gol din 12 metri pentru 3 – 1. Acelaşi Sandu a recuperat din handicap în minutul 79 printr-un şut la colţul lung.