FCM Dorohoi a suferit prima înfrângere după un meci terminat în 10 & antrenor în tribună

FCM Dorohoi a suferit sâmbătă după-amiază prima înfrângere din noul sezon competiţional. Într-o partidă care a contat pentru etapa a treia din Liga III elevii lui Vespazina Colban au pierdut în deplasare, cu FC Pojorâta.
Bucovina Pojorata FCM Dorohoi
Gazdele au învins cu 2 – 0 prin golurile marcate de Lazăr, care în minutul 34 a transformat un penalty acordat pentru un fault în careu şi de acelaşi Lazăr în minutul 53. Meciul a fost unul deosebit de tensionat, antrenorul dorohoienilor fiind trimis în tribune încă din prima repriză, pentru proteste, în timp ce Ştefan Nicolae, abia introdus la pauză, a fost eliminat în minutul 62 după al doilea galben. Jucătorii formaţiei finanţate de grupul „Victor Construct” s-au resimţit după efortul deosebit depus marţi, când au eliminat dramatic în Cupa României pe CSMS Iaşi, scor 3 – 2. În campionat, după trei etape FCM Dorohoi a acumulat patru puncte, având câte o victorie, un egal şi o înfrângere.

Rezultate etapa III

CSM Moineşti - Kosarom Paşcani                 2-1
Aerostar Bacău - Ceahlăul II Piatra Neamţ    1-2
Cetatea Târgu Neamţ - Ştiinţa Miroslava       1-0
Sporting Suceava - SCM Petrotub Roman    3-3
Bucovina Rădăuţi - FCM Bacău, nu se dispută.
[[banner]]
CITEŞTE ŞI:
 Bombă la Dorohoi : FCM a eliminat CSMS Iaşi din Cupă şi va juca cu o trupă din Liga I