FC Botoşani – Viitorul Constanţa 2–2 - GALERIE FOTO

Botosani - viitorul

Echipa fanion a judeţului a terminat sîmbătă la egalitate un meci pe care merita să îl cîştige. În minutul 18 era deja 2 – 0, după două goluri trase parcă la indigo, marca Ionuţ Matei, care în urma unor incursiuni pe partea stînga a şutat din unghi, la vinclu, pe colţul scurt. Din nefericire, oaspeţii au revenit pe finalurile ambelor reprize şi au punctat prin Pantelie în minutul 44 şi Herţu în minutul 92. Arbitrajul centralului Claudiu Ştefănuţi şi a tuşierului Marian Fridl a stîrnit mînia băncii tehnice botoşănene şi a celor peste 2.500 de spectatori în urma unor faulturi nesancţionate şi a unor opriri eronate ale atacurilor botoşănene pentru presupuse poziţii de ofsaid. În final însă, oficialii FC Botoşani au recunoscut că vina principală pentru că victoria a fost scăpată ca printre degete aparţine echipei.