FC Botoșani și-ar putea pierde golgheterul: Este în vizorul multor echipe din străinătate

FC Botoșani și U Craiova 1948 au terminat la egalitate, scor 0-0, partida din cadrul etapei cu numărul 5 din play-out-ul Superligii 1.

La finalul celor 90 de minute, Flavius Stoican s-a arătat mulțumit de rezultatul final, dar și de prestația elevilor săi.

Mai mult, tehnicianul a vorbit la superlativ despre Sebastian Mailat, despre care a spus că este urmărit de mai multe echipe din străinătate, scrie digisport.ro

”Realist fiind, este o echipă bună a celor de la FC U Craiova. Puteam să pierdem meciul, până la faza penalty-ului în care am presat, dar puteam să câștigăm și noi. Puteau să câștige și ei meciul, dar este un punct muncit.

S-a simțit destul de rău (n.r. Dragu a fost schimbat la pauză), dar nu ceva grav și am decis să intre un jucător proaspăt”,

Sebastian Mailat este unul dintre cei mai în formă fotbaliști din SuperLiga României. În acest moment, fotbalistul în vârstă de 25 de ani a marcat de 14 ori în 32 de partide.

Mailat este în vizorul multor echipe și în special în vizorul echipelor din străinătate. Aș vrea să stau cu Mailat până mă las de antrenorat, dar este cariera lui în joc. Chiar dacă nu a marcat, a creat panică în terenul advers.

Dacă VAR-ul a decis asta, ce să comentez eu. Am văzut că un s-a verificat, dar probabil că nu a fost dacă nu s-a verificat. O echipă bună Petrolul, o să fie un meci dificil. Vreau acum să ne refacem pentru după acest meci, pentru că muncim pentru fiecare punct și ne dorim să facem”,