FC Botoșani, remiză albă cu oltenii în Bănie după un meci cu multe huiduieli - VIDEO

Universitatea Craiova și FC Botoșani s-au întâlnit duminică, de la 16:00, în etapa a 13-a  din Superliga României. Partida desfășurată pe Stadionul Oblemenco s-a terminat cu scorul de 0 – 0.

Duel fără goluri  în Bănie

Meciul a fost echilibrat în prima repriză, iar FC Botoșani a avut două ocazii prin Florescu și Chică Roșă. De partea cealaltă, oltenii au fost aproape de a marca prin Mora și Mitriță.

În minutul 37, Universitatea Craiova a cerut penalty după un fault în careu, însă arbitrul Ionuț Coza nu a acordat lovitură de la 11 metri.  Prima repriză s-a încheiat cu oltenii în atac, însă scorul a rămas 0 - 0.

Repriză cu huiduieli

Jucătorii craioveni au fost cei care au început în forță repriza secundă și au atacat poarta lui Anestis.

În minutul 60, Bodișteanu a fost înlocuit cu Mitrov. Cinci minute mai târziu, Ongenda are o ocazie uriașă, însă francezul a ratat singur cu portarul. Jucătorii antrenați de Costel Gâlcă au început să fie huiduiți masiv de ai lor suporteri.

Cicâldău a înscris pentru Craiova însă golul a fost anulat pentru un ofsaid clar. În minutul 74, Fulop a intrat în locul lui Chică Roșă.

Mai apoi, în minutul 80, Liviu Ciobotariu a pregătit trei schimbări: David a intrat în locul lui Junior, Matricardi în locul lui Ongenda, Diez în locul lui Florescu.

Au fost emoții în tabăra botoșănenilor, iar Anestis a avut treabă în ultimele minute de joc.

Au fost cinci minute de prelungiri, timp în care s-a jucat la ambele porți.

Scor final: 0 - 0

Jucătorii Universității au fost huiduiți masiv și după ce arbitrul a fluierat finalul meciului.

Liviu Ciobotariu a început meciul cu următorul 11: Anestis, Friday, Miron, Sadiku, Pavlovic, Junior, Florescu, Petro, Ongenda, Chică Roșă, Bodișteanu.