FC Botoşani n-a ars nici Gazul şi se apropie de locurile de matineu – VIDEO & GALERIE FOTO

FC Botoşani nu a reuşit să învingă Gaz Metan Mediaş, 0 – 0 pe Stadionul Municipal în cadrul etapei a IX – a din play-out şi a ajuns la al cincilea meci consecutiv fără victorie în Liga 1.

Cea mai mare ocazie a startului primei reprize i-a aparţinut lui Elek, care nemarcat, a trimis incredibil cu capul, din marginea careului mic, pe lângă poartă.

În minutul 40 Popovici a şutat în bară, mingea i-a revenit lui Elek, care greoi şi aflat din nou în contratimp, nu a reuşit să reia spre poartă.

În minutul 72 acelaşi Popovici, scăpat singur cu portarul, a şutat exact în acesta.

Leo Grozavu a mizat pe următorii jucători:

Cobrea – Miron, Tincu, Burcă – Roman, Vaşvari, Bordeianu (67 Cârstocea), Popovici – Lorand Fulop (78 Hergheligiu), Elek (58 Kuku), Golofca.

În urma acestui rezultat FC Botoşani ocupă locul 4 din 8 echipe aflate în turneul pentru evitarea retrogradării, aflându-se la şapte puncte de locul de baraj care poate duce în Liga 2 şi la 10 de întâia poziţie care duce direct în al doilea eşalon fotbalistic.