FC Botoșani l-a îmbogățit pe un împătimit al… sportului

Aproape jumătate de miliard de lei vechi câștigați de un tip cu mult noroc și intuiție bună.

Un parior român trece prin, probabil, cea mai inspirată perioadă a vieţii. La trei zile după ce a nimerit desfăşurarea imprevizibilă a meciurilor Stelei şi Astrei din Europa League, acesta a mers şi mai departe şi a încasat un câştig fabulos.

Cota 300, pe care a prins-o prin combinarea pronosticurilor 2 pauză / 1 final la Steaua - Osmanlispor şi X pauză / 2 final la Austria Viena - Astra, nu a rămas o ispravă singulară pentru "eroul" nostru, scriu cei de la Prosport.. Duminică, pariorul a mizat pe un rezultat de egalitate la Steaua - Botoşani, meci terminat 0-0, iar desfăşurarea evenimentelor i-a adus un câştig substanţial: 38.740 de lei.

Dacă primul bilet e unul oarecum obişnuit, pariorul dând lovitura cu doar 5 lei mizaţi, al doilea e unul ceva mai serios. Pentru că a avut încredere că elevii lui Laurenţiu Reghecampf nu vor învinge FC Botoşani, dar nici nu a crezut într-o victorie a moldovenilor, pariorul a mizat nu mai puţin de 9460 de lei pe un rezultat de egalitate (cotă 4.3), iar finalul celor 90 de minute l-a găsit în posesia a aproape 40.000 de lei.