FC Botoşani, învinsă şi de Viitorul Constanţa

Echipa fanion a judeţului are probabil ce mai prost start de retur de la promovarea în liga a doua. Într-un meci care a contat pentru etapa a XVIII – a Viitorul Constanţa (foto) a învins cu 2 – 0 pe FC Botoşani.
Gazdele au înscris în minutul 30 prin Sandu, care a trecut de un adversar la marginea careului şi l-a învins pe Prisacă printr-un şut la colţul lung şi în minutul 65, când Rusu a urcat, a centrat în careu, iar fostul stelist Cristocea a reluat cu capul în poartă. În afara golurilor marcate gazdele au ratat şi câteva mari ocazii, cea mai importantă aparţinându-i mijlocaşului Lupu, care în minutul 53 a şutat violent la încheietura barelor. Aceasta este a treia înfrângere consecutivă din retur a roş-alb-albaştrilor, care în trei partide au marcat două goluri, au primit opt şi nu au obţinut vreun punct.
Cristi Popovici a mizat pe: Prisacă – Bosancu, David, Tincu (cpt.), Atudorei - Vrabie (67 Sandu), Spiridon, Vaşvari, Boroştean (76 Nicolae) - Pălimaru (60 Porfireanu), Homneac.