FC Botoșani învinsă de o echipă de mijlocul clasamentului din Slovacia – Adversarii au întors meciul într-o repriză

FC Botoșani a pierdut în penultimul amical înainte de începerea campionatului. Echipa botoșăneană a fost surclasată de FC Slovacko cu scorul de 1-2, după ce ai noștri au condus la pauza.

Cristi Pustai a trimis în prima repriză următoarea echipă: Avram - Dimitrov, Miron, Ngadeu (c), Popovici - Bordeianu, Vașvari, Martinus, Carralero – Hadnagy, Matulevicius.
Pe parcursul reprizei a doua au mai intrat: Cabrera, Fulop, Ivanovici, Mușat, Casado, Bujor, Cucu, Patache, Ichim si Plămadă

Echipa moldavă a marcat primul gol prin Quenten Martinus, care a înscris cu trei minute înainte de terminarea primei reprize. Din păcate, oaspeții au revenit și au marcat două goluri în repriza a doua

FC Botoșani mai are de disputat un singur amical în stagiul de pregătire din Antalya. Acesta se va disputa pe 7 februarie, în compania echipe de primă ligă slovacă MFK Ruzomberok.  Fotbaliștii vor reveni în țară pe 10 februarie.
Primul meci oficial urmează să aibă loc pe 14 februarie, în deplasare, în compania celor de la Dinamo București