FC Botoșani încheie stagiul din Antalya cu un egal – Vezi toți marcatorii din amicale

Echipa antrenată de Cristi Pustai e remizat în ultimul amical din cantonamentul din Turcia. Formația a jucat împotriva slovacilor de la MFK Ruzomberok și meciul s-a terminat cu scorul de 1-1.

Prima repriză a meciului a fost de partea adversarilor de la Ruzomberok, care au condus la pauză cu scorul de 1-0. Totuși, la doar cinci minute după reluarea jocului Martinus a restabilit egalitatea, iar scorul s-a păstrat același până la final.

Primul 11 a fost următorul:
Pleșca – Dimitrov, Ngadeu (c), Miron, Popovici – Vașvari, Bordeianu, Carralero, Martinus – Hadnagy, Matulevicius.
Pe parcurs au mai intrat: Cabrera, Ivanovici, Mușat, Plămadă, Cucu.
În ultimele trei amicale  fiecare portar a apărat pe parcursul unui meci întreg. Alin Bordeanu, antrenorul cu portarii al echipei a decis să ofere fiecărui goalkeeper câte 90 de minute pentru a vedea la ce nivel se situează.