FC Botoşani – Gloria Buzău – LIVE TEXT & POZE

Roş-alb-albaştrii revin sîmbătă pe Stadionul Municipal după umilinţa suferită în urmă cu o săptămînă la Năvodari. Ei întîlnesc Gloria Buzău, echipă pregătită de Mihai Ciobanu, antrenor cu care FC Botoşani a obţinut cea mai bună clasare în liga a doua, un loc 4 la final de sezon. Partida contează pentru etapa a XII – a şi înaintea acesteia gazdele ocupă poziţia a patra, cu 18 puncte, în timp ce oaspeţii se află pe locul 8, cu 14 puncte. Începînd cu 11:00 staţi pe Botoşăneanul.ro pentru că veţi afla minut cu minut tot ce se întîmplă important pe stadion şi veţi putea vedea zeci de poze de la meci. Totodată, la scurt timp de la finalul meciului veţi putea citi declaraţiile oficialilor celor două cluburi.