FC Botoșani - FC Hermannstadt 0 – 0 pe Municipal: Gol anulat în prelungiri - VIDEO

A fost și ultimul meci din Superligă, înainte de pauza cauzată de meciurile echipelor naţionale.

FC Botoșani a primit luni seara vizita celor de la FC Hermannstadt, în etapa a 18-a din Superliga.

În runda precedentă, FC Botoșani a cedat pe teren propriu, scor 0-1, în fața celor de la FC Voluntari.  De cealaltă parte, Hermannstadt a pierdut acasă în etapa trecută împotriva Chindiei Târgoviște, scor 0-1.

În meciul tur, cele două echipe și-au împărțit punctele, remizând, 1-1, la Sibiu.

FC Botoșani - FC Hermannstadt, echipe de start

FC Botoșani: Pap - Sadiku, Dican, Boli - Patache, Ivanov, Zabou, Dragu - M.Roman, Petkovski, Mateus

Rezerve: Ureche, Mussis, Sno, Șeroni, Camara, Tîrcoveanu, Perianu, M.Roman, Pinson

Antrenor: Alin Bejan

FC Hermannstadt: Letica - Etienne, Antoche, Stoica, Butean - Mino, Răuță - Balaure, Biceanu, Oroian - Paraschiv

Rezerve: Muțiu, Issah, Alhassan, Năstăsie, Petrescu, Iancu, Popescu, Babic, Buhăcianu

Antrenor: Marius Măldărășanu

Un meci fără ocazii importante, mai ales în prima repriză. Finalul de meci a fost însă ceva mai animat, botoșănenii având câteva șuturi periculoase pe poarta adversarului.

Min. 90+2: Gol anulat FC Botoșani! Mihai Roman controlează mingea cu mâna, apoi trimite un voleu în plasa laterală, dar reușita este anulată după o preluare cu mâna.