FC Botoşani este la pauză cu un picior în Liga I

Echipa fanion a judeţului este aproape promovată în Liga I. În partida pe care o dispută astăzi la Bucureşti, cu Sportul Studenţesc, FC Botoşani conduce la pauză cu 3 – 0.
Sportul Studentesc FC Botosani
Scorul a fost deschis încă din minutul 2 de Cârjan, care l-a învins din patru metri pe portarul advers după o minge care i-a fost pusă pe tavă de dispecerul Croitoru. Mijlocaşul stânga Vraciu a realizat apoi dubla în doar două minute. În minutul 33 a înscris printr-un şut din opt metri la colţul lung, iar în minutul 35 a trimis cu capul în poartă, din colţul scurt. Deşi atât antrenorul Cristian Popovici, cât şi Federaţia Română de Fotbalul anunţaseră că partida se va disputa în Regie pe stadionul Sportului Studenţesc, acesta se joacă pe Giuleşti, arena Rapidului. În cazul unei victorii FC Botoşani promovează în Liga I cu trei etape înainte de finalul campionatului.