FC Botoşani condusă cu 2-0 LA PAUZĂ la Brăila

FC Botoşani a primit două goluri în prima repriză disputată în deplasare cu formaţia CF Brăila în cadrul primei etape din returul actualului sezon competiţional. Golurile au fost marcate din lovitură de pedeapsă respectiv în urma unei gafe a portarului botoşănean, Marius Curileac.

Primul gol încasat de elevii lui Costel Orac a fost marcat de Pălimaru în primul minut al partidei după un fault făcut de Atudorei asupra atacantului brăilean. Arbitrul central a arătat punctul cu var, iar Pălimaru şi-a adus echipa în avantaj. Al doilea gol a fost înscris după ce goal-keeper-ul botoşănean a degajat o minge în Câmpeanu de la CF Brăila, acesta majorând avantajul echipei sale la 2-0.
Pentru acest meci staff-ul tehnic de la Botoşani a mizat pe următorul prim 11: Curileac - Bălan, Dinu, Atudorei, Acsinte - Matiş, Todoran, Stanciu, Bordeanu - Chişu, Ghiceanu
Rezerve: A. Bordeanu - Poverlovici, Patache, M. Matei, Homneac, Rudac, De Souza.