FC Botoşani conduce la Timişoara după un eurogol

După un început avântat al gazdelor, FC Botoşani a reuşit să dea lovitura la Timişoara. Răzvan Tincu, utilizat la mijlocul terenului, a marcat un gol de zile mari în minutul 19 al partidei de pe „Dan Păltinişanu”.
ACS Poli Timisoara FC Botosani gol Tincu
Fostul căpitan al roş-alb-albaştilor a şutat senzaţional de la aproximativ 30 de metri, fără nici o şansă pentru Coca, înlocuitorul lui Claro. Antrenorul FC Botoşani a început cu următorul 11: Curileac – Patache, Ursu, Dinu, Poverlovici, Acsinte – Vaşvari, Tincu, Croitoru – Hadnagy, Cârjan.
UPDATE:
Min 38 : La gazde iese Boldea, care a spus despre FC Botoşani că nu este un nume în Liga I şi a intrat Keita, africanul fost la roş-alb-albaştri.
UPDATE 2: ACS Poli Timişoara - FC Botoşani 0 - 1 la pauză. Oaspeţii au avut cea mai mare ocazie în minutul 44, când Curileac a scăpat din nou din mâini mingea trimisă în careul mic după o centrare, un timişorean a reluat spre poartă, însă Dinu a respins mingea care se îndrepta spre plasă.
Gazdele s-au remarcat prin câteva intervenţii extrem de dure, primind trei cartonaşe galbene.
Min 75: Cristi Popovici face prima schimbare, Hadnagy înlocuit de Ionuţ Matei, jucător care a evoluat la Timişoara.
Modificarea s-a făcut pe fundalul unei dominări intense a gazdelor, care obţin o mulţime de cornere.
Dominare totală a bănăţenilor, botoşănenii trec foarte rar de mijlocul terenului.
Min 90: Taban îi ia locul lui Croitoru
Min 90 plus 1 : Tănasă debutează în Liga I înlocuindu-l pe Cârjan, ieşit pe targă
Patru minute de prelungire
Min 90 plus 4 : Fluier final, ACS Poli Timişoara - FC Botoşani 0 - 1, roş-alb-albaştrii au cel mai bun start din istoria Ligii I, ca nou promovată