FC Botoşani bătută acasă după ce a condus în startul partidei – VIDEO & GALERIE FOTO

FC Botoşani a pierdut cu 1 – 2 meciul disputat vineri seară pe Stadionul Municipal cu ACS PPoli Timişoara, primul din play-out.

Scorul a fost deschis de botoşăneni, în minutul 17, prin Miron, care a luat cu o lovitură de cap o centrare de pe dreapta.

Oaspeţii au revenit după o gafă a lui Albuţ, care în minutul 23 a fost surprins de un şut din afara careului trimis de Croitoru.

Momentul decisiv al partidei s-a consemnat în minutul 65, când nou introdusul Moruţan a reluat în bară o minge din interiorul careului.

La faza imediat următoare bănăţenii au obţinut un penalty transformat de Şeroni, care l-a fentat pe Albuţ.

Pe banca moldovenilor a stat cuplul de antrenori secunzi Alin Bordeanu – Alin Bejan. Cătălin Golofca, jucătorul cu care Leo Grozavu a avut un conflict în urma căruia a demisionat, a fost introdus pe teren în minutul 69, neavând realizări notabile.

La scorul de 1 – 2 Bordeianu, Elek şi Moruţan au ratat ocazii uriaşe.

Aproximativ 500 de spectatori au asistat la partidă.