FC Botoşani bate Chiajna în 10 oameni, după o revenire de senzaţie – VIDEO & GALERIE FOTO

FC Botoşani a învins cu 2 - 1 Concordia Chiajna după ce a fost condusă cu 0 - 1 într-un meci disputat pe Stadionul Municipal din cadrul etapei a VII - a. Disputa a fost marcată de mai multe decizii scandaloase ale brigăzii de arbitri.

Scorul a fost deschis, contrar cursului jocului, de Batin în minutul 27, care s-a trezit cu o minge în picioare trimisă eronat de Muşat. Fostul atacant al FC Botoşani a avansat în centru, profitând şi de dezorientarea fundaşilor centrali şi a şutat plasat la colţ, plonjonul lui Cobrea devenind inutil.

Roş-alb-albaştrii au revenit spectaculos în startul reprizei secunde. În minutul 53 Moruţan a avut o incursiune senzaţională pe dreapta, a întors în centru, de unde Buş a trimis în poartă.

În minutul 55 Popa a fost angajat pe stânga, a centrat, iar din alunecare Roman a reluat în poartă.

În minutul 75 Moruţan a fost eliminat pentru o simulare, după ce anterior primise galben întrucât continuase să joace o minge după fluierul arbitrului. Olimpiu a părăsit plângând terenul.