FC Botoşani a pierdut la Chiajna

Echipa fanion a judeţului a pierdut partida disputată sîmbătă în cadrul etapei a XIII – a a ligii a doua. Ea a fost învinsă, în deplasare, de Concordia Chiajna cu 1 – 0. Unicul gol al partidei l-a avut ca autor pe Adrian Popa.
În minutul 44 gazdele au trimis o centrare de pe dreapta, Budean a deviat pentru mijlocaş, care l-a lobat pe Prisacă, ieşit în întîmpinare. Cea mai mare ocazie a roş-alb-albaştrilor i-a aparţinut fundaşului Atudorei, care în minutul 47 a reluat mult peste poartă din 5 metri, deşi îl avea doar pe portarul Niţă în faţa sa. Acelaşi apărător a respins de pe linia porţii în minutul 80, la o lovitură de cap trimisă de Iencsi. La gazde antrenorul Costel Orac nu l-a folosit pe Eugen Trică, în timp ce Cristi Popovici, din cauza celor şase absenţe, a utilizat o formulă experimentală: Prisacă - Bosancu, Tincu, Atudorei, Ţabără - Porfireanu (61 Ghiceanu), Straton, Vrabie, Ţigănaşu (75 I. Chiriac) - I. Matei, M. Matei (61 Homneac).