FC Botoşani a învins Ceahlăul în deplasare cu un gol marcat după un minut de joc - VIDEO

Echipa fanion a judeţului dispută de la această oră un derby al Moldovei, sub Pietricica. Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Botoşani, echipele importante ale Moldovei, care se întâlnesc de pe poziţii neaşteptate de bune, după cum a spus comentatorul Dolce Sport, se joacă de la ora 16:00.

„Multă lume a considerat-o candidată la retrogradare încă din sezonul trecut, de când a promovat în Liga 1”, a mai spus comentatorul, care a adăugat că FC Botoşani s-a adaptat nivelului primului eşalon fotbnalistic, atât ca prestaţie pe teren, cât şi ca organizare, amintind de investiţiile derulate la Stadionul Municipal.
Ambele formaţii vin după câte două rezultate de egalitate.
Leo Grozavu a început partida cu următorul 11:
Curileac – Patache, Ngadeu, Tincu, Acsinte – Fulop, Vaşvari, Croitoru, Martinus – Roussel, Hadnagy
Min 1 : După 80 de secunde Martinus şutează violent, din unghi, în bară, mingea ricoşează la Hadnagy care trimite în poartă

Min 25: FC Botoşani continuă să evolueze curajos, uneori gazdele se apără cu întreg efectivul
Min 45 plus 1: Ceahlăul - FC Bottşani 0 -1 la pauză după o primă parte a meciului în care galben-negrii nu şi-au creat nici o ocazie de a înscrie, roş-alb-albaştrii aflându-se la timona partidei
[[galerie-foto]]
Min 46: A început partea a doua a confruntării, nici o schimbare în cele două garnituri
Min 59: Ivanovici îi ia locul lui Roussel
Min 65: 0 - 1 scorul în continuare, roş-alb-albaştrii încearcă să atace în continuare, nemţenii încep să îşi creeze oportunităţi de a marca
Min 67: Încă o înlocuire, Browne îi ia locul lui Martinus
Min 75: Botoşănenii par să fi făcut un pas în spate, se joacă mai mult în jumătatea de teren a oaspeţilor
Min 85 : Gazdele atacă tot mai susţinut, ploaie de lovituri libere la poarta botoşănenilor
Min 86: Danci în locul lui Croitoru
Min 90: Patru minute de prelungire, Browne a ratat o ocazie uriaşă după ce a scăpat singur cu portarul
Min 90 plus 4: Fluier final, Ceahlăul - FC Botoşani 0 - 1, victorie meritată a băieţilor pregătiţi de Leo Grozavu
Staţi pe Botoşăneanul şi aflaţi ce se întâmplă la Ceahlăul – FC Botoşani.