Șfaițer nervos: Este inadmisibil ca o brigadă de șase arbitri să își bată joc, n-am fost lăsați să jucăm

Președintele FC Botoșani și-a ieșit rar din fire. Însă după meciul dintre FC Botoșani și ocupanta locului din clasament, ASA Tg. Mureș Cornel Șfaițer era un pachet de nervi.

Oficialul botoșănean a arătat că un egal ar fi fost echitabil după fotbalul jucat timp de 90 de minute pe teren.
Din păcate sunt supărat, suntem supărați cu toții, traversăm perioada asta grea, am crezut mult în echipă astăzi până în minutul 30, dar am întâlnit o echipă experimentată dar care astăzi nu a fost peste noi, un egal era meritat”, a spus la început Cornel Șfaițer.
Mai departe, președintele FC Botoșani a avut cuvinte grele la adresa arbitrilor care au contribuit din plin la victoria înregistrată vineri seara de Tg. Mureș.
Chiar sunt supărat, nu este normal, este inadmisibil ca o brigadă de șase arbitri să-și bată joc de un spectacol, cu trageri de timp, cu mingi aruncate ca la județ. Ca un joc de copii. Mai ales a doua repriză ați văzut cu toții, dacă facem o analiză s-au jucat doar 10 minute de fotbal, este inadmisibil. Conduceau 1 – 0 dar nu am fost lăsați să jucăm din punctul meu de vedere”, a mai spus Cornel Șfaițer.
Patronul de la Voronskaya a menționat că în acest retur de campionat s-au înmulțit greșelile în ograda FC Botoșani: „Același arbitraj l-am avut și la Cluj, din păcate azi s-a respectat. Din păcate. O să analizăm și o să facem demersuri mai departe. Suntem o echipă mică și au fost foarte multe greșeli de arbitraj, ceea ce nu s-a mai întâmplat la FC Botoșani. Repet, nu am fost lăsați să jucăm”. (G.E.)

CITEȘTE:

De la agonie la extaz şi invers: Explozie de bucurie, dezamăgire cât 4.000 de oameni – VIDEO & GALERIE FOTO