Enache a pierdut primul meci la Astra și deja s-a supărat: Nu a funcționat

Fostul antrenor al Botoșaniului a început cu stângul activitatea  la noua sa echipă.

Astra Giurgiu a pierdut în deplasarea de la Sepsi, scor 0-1. Costel Enache, aflat la primul meci pe banca giurgiuvenilor, e nemulțumit de modul în care s-au comportat elevii săi după pauză.

"Nu punctul ni-l propusesem. Aveam alte gânduri, mai constructive decât un rezultat de egalitate. Am avut două reprize total diferite. În prima am fost lucizi, dar după pauză am fost dezorganizați, nu ne-am creat nici ocazii. Sunt lucruri pe care încercăm să le corectăm. Nu avem foarte mult timp la dispoziție. Am discutat la pauză, le-am spus să fim atenți în defensivă, dar nu a funcționat. Aici este supărarea mea. E primul meu meci, am încercat să îmi fac o idee despre echipă, despre nivel. Urmează câteva etape în care putem corecta situația din clasament.

Denis Alibec e un jucător care e mereu supravegheat bine de adversari, are marcaj atent asupra lui. A participat la joc, a fost implicat și în momenentul defenisv. Au fost câteva momente în care a avut oportunități bune de gol, dar nu putem vorbi doar de un jucător",