Dorohoiul a pierdut locul I după o înfrângere în penultimul minut

A doua echipă a judeţului a pierdut neaşteptat meciul pe care l-a disputat vineri în cadrul etape a XIII – a din Liga III. Aerostar Bacău – FCM Dorohoi s-a terminat 2 – 1, gazdele apropiindu-şi victoria după un gol marcat în minutul 89.
fcm dorohoi infrangere cu aerostar bacau

Băcăuanii, care se aflau înaintea partidei pe penultimul loc în clasamentul seriei I, au deschis scorul încă din minutul 17, dorohoienii au egalat relativ repede, prin-ex botoşăneanul Homneac, care a înscris în minutul 28.
Înfrângerea i-a costat fotoliul de lider pe băieţii pregătiţi de Vespazian Colban. Aceştia au rămas cu 22 de puncte, Cetate Târgu Neamţ a câştigat şi a adunat 24 de puncte, trecând astfel pe prima poziţie, pe care dorohoienii abia o dobândiseră etapa precedentă.
Formaţia patronată de Victor Mihalachi ar putea ajunge chiar pe locul al treilea dacă CSM Moineşti câştigă mâine în deplasare cu Bucovina Pojorâta.