Dorohoi a mai băgat trei puncte în tolbă, victorie pe teren propriu cu Berceni

FCM Dorohoi a deschis robinetul victoriilor înregistrate pe teren propriu. După cea de sâmbătă în care echipa promovată în liga secundă de fotbal s-a impus în fața formației Farul Constanța, miercuri a înregistrat același rezultat favorabil împotriva celor de la ASC Berceni.

FCM Dorohoi a disputat o etapă intermediară din cadrul campionatului Ligii a doua, întâlnind pe teren propriu echipa Berceni pe care învins-o după 90 de minute cu scorul de 2 – 0.
Gazdele au deschis scorul în minutul 20 prin Gabriel Luca în urma unui corner executat de Eduard Sandu care a centrat, iar atacantul dorohoian a reluat cu capul în poartă din șase metri. În minutul 66 elevii lui Vespazian Colban își majorează avantajul prin Edy Sandu, care plecat pe contraatac șutează frumos din 16 metri și înscrie golul doi.
Înainte de acest meci FCM Dorohoi se afla pe locul 11 din clasament cu 7 puncte adunate, în timp ce adversara, ACS Berceni ocupa locul 7 cu 9 puncte adunate.
CITEȘTE:
 Dorohoi – Farul Constanţa, meciul în care soarele a venit odată cu golurile – GALERIE FOTO