Dinamo egalează la ultima fază, s-a declanşat scandalul – VIDEO

Câinii roşii au egalat la ultima fază a primei reprize, după o acţiune colectivă finalizată de Marcel Essombe, care a înscris din careu, pe lângă Iliev, care i-a ieşit întâmpinare.

Dacă reuşita venită în minutul 45 plus 3 a produs bucurie în tabăra oaspeţilor, în tribune s-a declanşat scandalul. Spectatorii au protestat faţă de decizia centralului Istvan Kovacs de a prelungi prima parte a jocului cu trei minute, considerând că nu au existat faze care să reclame un asemenea timp adiţional. Nemulţumirea a fost amplificată şi de mai multe (ne)semnalizări ale asistentului de pe partea atacului dinamovist, spectatorii cerând ofsaid la mai multe faze. Ca atare, cavalerii fluierului, cu precădere centralul, au intrat la vestiare într-un cor de fluierături. FC Botoşani - Dinamo Bucureşti este 1 - 1 la pauză. (S.B.)