Dică l-a băgat pe Golofca peste capul lui Becali, patronul a reacționat

Înlocuirea lui Cătălin Golofca încă din prima repriză a meciului FCSB - FC Botoșani 2 - 0, disputat duminică seară pe Arena Națională, pare să fi fost decisă la presiunile patronului roș-albaștrilor.

Presa sportivă a dezvăluit la finalul meciului că antrenorul gazdelor nu a ascultat de Gigi Becali, care și-ar fi dorit să-l vadă pe Dennis Man în echipa de start și a anunțat că va mai aduce trei jucători.

”Fotbalul e frumos când ai fotbaliști de valoare în teren! Și vom mai avea încă trei! Azi era un test, că jucam cu echipa de pe locul 3, o echipă care am văzut că joacă fotbal. Mingea a fost doar la noi, adversarul nu poate să ia mingea. Avem timp să-l vedem și pe Coman în teren, dar îmi pare rău că Man nu a intrat de la început”, a spus Gigi Becali la Digi Sport.

Dennis Man a început din postura de rezervă și a fost introdus pe teren de Nicolae Dică în locul lui Golofca, în minutul 40.