Delir în tribune, Vaşvari face 3 – 0, s-a ascuns mingea – VIDEO & FOTOGALERIE

FC Botoşani a pornit furibund şi a doua repriză cu Rapid Bucureşti, iar în minutul 52 a reuşit să îşi mărească avantajul la 3 – 0 după ce Gabriel Vaşvari a transformat cu siguranţă o lovitură de la 11 metri.

Centralul George Găman a arătat punctul cu var în urma unei intervenţii asupra lui Fulop în suprafaţa de pedeapsă. După gol, decarul gazdelor şi-a băgat mingea sub tricou, dedicând astfel reuşita copilului pe care aşteaptă să fie născut de către soţia sa. Jucătorii au făcut un rând şi s-au deplasat spre banca de rezerve în uralele celor 3.000 de spectatori prezenţi pe Stadionul Municipal. (S.B.)

VEZI ŞI:
 Explozie în startul partidei, 3.000 de oameni în picioare: Botoşani, Botoşani! – VIDEO & FOTOGALERIE
[[galerie-foto]]
VEZI ŞI:
 FOTOGALERIE Cine mai intră moca la meci, de la europarlamentar la consilierul primarului