Debut cu ”dreptul” al cuplului ”nea Mișu – Paky”: FC Botoșani călcată în picioare pe propriul teren de U Cluj – VIDEO

FC Botoșani continuă și în Cupa României evoluțiile penibile din SuperLigă. Miercuri seară, într-un meci din ultima etapă a fazei grupelor, roș-alb-albaștrii au pierdut cu 0 – 4 chiar pe Stadionul Municipal cu Universitatea Cluj.

Oaspeții au deschis scorul încă din minutul 5, prin Ianis Soica, 0 – 1 după o pasă în careu a lui Simion.

În minutul 32 Silaghi a obținut un penalty care a fost transformat de Manu, 0 – 2.

Galopul de sănătate al transilvănenilor a continuat după pauză.

În minutul 60 Vătăjelu a centrat în careu, Șeroni a luftat, balonul a ajuns la Ianis Stoica, 0 – 3.

În minutul 77 Vali Gheorghe a pătruns în careu, i-a pasat în spate lui Fossati, care a stabilit scorul final, 0 – 4.

Pe foaia oficială a partidei antrenor oficial a fost trecut Mihai Ciobanu, însă indicații de pe banca tehnică a dat atrenorul secund din acte, Andrei Patache.

FC Botoșani termină astfel grupa pe ultimul loc cu patru înfrângeri din patru meciuri și golaveraj 2 - 13.