Dan Alexa și-a anunțat plecarea de la FC Botoșani, după meciul cu Sepsi: Nu se mai poate continua așa

La finalul partidei, Dan Alexa s-a declarat extrem de dezamăgit de rezultatul final, dar și de prestația elevilor săi.

În plus, ”Chirurgul”  a declarat că se gândește să plece de la FC Botoșani.

Vorbind strict de joc, cred că două reprize diferite. O primă repriză bună, dar am luat gol foarte ușor. Până acum le-am luat pe toate, dar nu dădusem un autogol.

Îmi asum tot, sunt principalul vinovat pentru ce s-a întâmplat astăzi. Eșecul ăsta este al meu și nu mai este altceva de spus. Mă gândesc să nu mai continui și parcă dau așa în gol. Am o relație bună cu dl Iftime, dar sunt niște lucruri care nu-mi plac. O să am o discuție cu dânsul și doar mă știți că nu îmi place să țin de scaun.

O să am o discuție cu dl Iftime pentru că îl apreciez foarte mult. Nu se mai poate continua așa. Pe noi pe antrenori ne țin rezultatele, în rest e vrăjeală”,

a declarat Dan Alexa.

Botoșani a fost umilită de Sepsi Sf. Gheorghe, scor 2-5, în cadrul etapei a 13-a din SuperLiga.