Cu tot cu contingentul de la FC Botoşani, Dorohoiul a încasat-o rău de la Suceava

FCM Dorohoi a suferit a doua înfrângere din intersezon, scor 0 – 4 cu echipa de liga a treia Rapid CFR Suceava, într-o partidă disputată pe teren propriu. Prima repriză a fost una echilibrată, cu un plus de posesie pentru suceveni, însă marile ocazii le-au aparţinut gazdelor. Porfireanu a ratat cele mai bune oportunităţi, unul din şuturile sale lovind transversala.
Conform Realitatea Dorohoiană, a doua repriză a adus mai multe schimbări în echipa dorohoiană după minutul 60, însă în ciuda acestora jocul nu s-a mai legat, iar băieţii lui Colban au încasat patru goluri, primul dintre ele din penalty. Al doilea gol a venit dintr-un corner executată impecabil de un jucător de la Suceva. Golurile vecinilor au fost marcate de jucătorii Ghiviziu, Breniuc, Burlacu şi Plămadă.
Pentru acest joc antrenorul Vespazian Colban a mizat pe: Afloarei, Ştefănucă, Halip, Luca, Maxim, Cazacu, Vatavu, Porfireanu, Matei, Mihai, Voiniciuc. Pe parcurs au mai intrat, printre alţii, Mamară, Bulgaru, Negruţ, Boteanu. Halip şi Porfireanu au evoluat sezonul trecut la FC Botoşani, iar Vatavu şi Bulgaru au ajucat la rândul lor în liga a doua în tricoruile roş-alb-albaştrilor.