Cristi Popovici: Nu am ce să-mi reproşez astăzi - VIDEO

La finalul partidei de sâmbătă cu echipa Petrolul Ploieşti, principalul de la gruparea locală a dat vina pe neatenţia jucătorilor la faza fixă prin care Dore şi-a readus echipa în avantaj şi a înscris astfel golul victoriei.

Cristi Popovici a declarat că a văzut în teren două reprize total diferite, cea secundă evidenţiindu-i pe elevii săi însă diferenţa de valoare a jucătorilor a dus la rezultatul final de pe tabela de marcaj.
E clar că ne încercă aşa o tristeţe că nu am reuşit să scoatem măcar un rezultat de egalitate în meciul cu Petrolul. A trebuit să fim mult mai atenţi la faza fixă din care am primit golul în minutul 83 pentru că, zic eu, cu mare uşurinţă am irosit munca pe care jucătorii au făcut-o timp de 94 de minute cu tot cu prelungirile”, a declarat Cristi Popovici.
[[banner]]
Antrenorul a subliniat faptul că FC Botoşani se află la a treia înfrângere în faţa echipelor care s-au situat sezonul competiţional anterior pe podiumul ligii 1, respectiv Steaua Bucureşti, Pandurii Tg. Jiu şi Petrolul Ploieşti, încercând astfel să explice eşecurile elevilor săi în faţa acestor formaţii. Cristi Popovici a mai menţionat că nu-şi reproşează nimic din punctul de vedere al abordării meciului şi a schimbărilor făcute în partea a doua a meciului. Mai ales ultima, când a scos un atacant pentru a introduce un mijlocaş.
Nu am ce să-mi reproşez, a intrat Tincu, Hadnagy mi-a cerut să-l scot, el a cerut schimbarea, nu am ce să-mi reproşez. Nu are nici o legătură, asta a fost o fază fixă, Hadnagy nici nu trebuie să se afle în zonă”, a mai spus Popovici.
Tehnicianul a mai spus că la pauză le-a transmis jucătorilor să nu intre pe teren la fel de timoraţi şi să iasă la joc pentru a încerca să rişte. (G.E.)
VEZI MAI MULTE DIN DECLARAŢIE ÎN VIDEO

CITEŞTE:
FC Botoşani – Petrolul Ploieşti  LIVE TEXT 1 – 2 - FINAL Petrolul câştigă pe municipal