Chipciu l-a terminat de zile pe Nagdeu, cei doi s-au confruntat în Europa League – VIDEO

Un duel din campionatul României a fost reeditat în Europa League. Slavia Praga şi Anderlecht Bruxelles s-au confruntat în play-off – ul competiţiei, la mijlocul acestei săptămâni.

În mijlocul defensivei gazdelor a fost titular Michael Ngadeu, fostul căpitan al FC Botoşani, în timp ce oaspeţii l-au avut la mijlocul terenului pe Alexandru Chipciu, ex-mijlocaşul FCSB-ului.
Asemeni, camerunezului şi jucătorul de la naţionala României a fost integralist. Fostul roş-albastru a pus mari problem apărării pragheze, oferind două pase de gol.
Astfel, în minutul 49, Chipciu a centrat pentru golul lui Sylla, care a deschis scorul. În minutul 60, românul a trimis o torpilă din centrul careului, în bară, mingea a revenit în teren, iar Teodorczyk a dus scorul la 2-0 pentru belgieni. În fine, în minutul 71, Sanni a marcat pentru 3-0 pentru Anderlecht, stabilind totodată și scorul final.