Chiajna – FC Botoșani, egal cu penalty ratat, Grozavu refuză să mai vorbească

Roș-alb-albaștrii nu au reușit să câștige în deplasare nici în cea de a X – a etapă. Concordia Chiajna – FC Botoșani s-a terminat 0 – 0 după un meci în care gazdele au ratat cea mai mare ocazie în minutul 74.

Atunci ilfovenii au avut o lovitură de la 11 metri în urma unei intervenții a bulgarului Dimitrov în careu. Penalty-ul a fost executat de Silviu Pană în bara din stânga lui Iliev. Sergiu Popovici, folosit fundaș stânga în locul lui Acsinte, a fost eliminat în minutu 88 după ce a primit al doilea catonaș galben. La final Leo Grozavu, antrenorul de la FC Botoșani, a refuzat să dea declarații, explicând că ”am rămas fără voce”. Anterior, comentatorii remarcaseră că tehnicianul moldovenilor nu mai dă indicații jucătorilor, confirmând parcă informațiile că meciul de sâmbătă este ultimul pe banca tehnică a FC Botoșani. (S.B.)

[[readotherarticle:botosaneanul.ro:45316:FC Botoșani, eliminare rușinoasă din Cupa Ligii ]]