Cel mai important gol, răsplătit cu cel mai dulce sărut, în spatele stadionului – GALERIE FOTO

Noul atacant al FC Botoşani, care a reuşit duminică cel mai important gol pentru roş-alb-albaştri de la promovarea în Liga 1, a fost răsplătit cum se cuvine nu doar de spectatori, care l-au aclamat minute în şir, ci şi de partenera de viaţă.

La finele victoriei cu Astra Giurgiu, Paul Batin a fost aşteptat minute bune în apropierea sediului clubului, în spatele tribunei cu copertină, de către soţia sa, Ioana. Cum stewarzii nu lasă nici măcar soţiile să meargă în apropierea vestiarului, cei doi au tot vorbit la telefon, căutându-se din priviri. Într-un final au reuşit să se întâlnească şi s-au îmbrăţişat şi sărutat cu patimă, sub privire celor câtorva zeci de persoane aflate prin zonă. Atacantul transferat de la CFR Cluj în pauza competiţională nu se simţea tocmai bine după efortul uriaş depus în condiţiile vremii caniculare şi a refuzat astfel să participe la conferinţa de presă de după meci. Deşi a evoluat în inferioritate numerică aproape jumătate de oră, FC Botoşani a învins vicecampioana şi totodată deţinătoarea Cupei şi Supercupei României, Astra Giurgiu, cu 1 – 0, printr-un gol marcat de Paul Batin în minutul 86. Vârful a mai evoluat în trecut la Pandurii, FC Braşov, CFR Cluj, FC Baia Mare, UTA. El s-a căsătorit în 2012 cu Ioana Pteancu.