Ce băieți și ce mușchi … GALERIE FOTO de la campionatul cu zeci de sportivi cu greutate

Botoșani a fost gazda unei importante competiții naționale ce s-a desfășurat la Sala Polivalentă Elisabeta Lipă.

Este vorba despre campionatul național de haltere pentru sportivii care au vârsta de până la pragul de 17 ani.

”Săptămâna aceasta a avut loc la Botoșani campionatul național de haltere, categoria de vârstă juniori. Botoșani a fost reprezentat de un număr de 18 sportivi și am avut ca obiectiv obținerea unui număr de  20 de medalii. În finalul competiției am obținut un număr de 23 de medalii între care 7 de aur, 4 de argint și 12 de bronz. Prin urmare obiectivul a fost depășit”
Andrei Amos, director CS Botoșani

În total au ajuns la Botoșani în jur de 140 de sportivi din care aproape 60 au fost fete. (G.E.)

Vezi și: Liceean din Botoșani, participant la un campionat european de alergare montană în Italia