Botoşani – Chiajna: imn, Cocoşel Botoşel cu Tricolor & luptă surdă în soare de decembrie – GALERIE FOTO

FC Botoşani şi Concordia Chiajna se află la egalitate după 45 de minute, 0 – 0. Jocul în primele 45 de minute a fost unul pe contre, cu puţine ocazii de poartă şi fără ca una dintre formaţii să se afle realmente la timona partidei.
fc botosani concordia chiajna liga 1
Singura fază cu adevărat periculoasă a roş-alb-albaştrilor s-a consemnat abia în minutul 39, când Hadnagy a driblat din preluare şi a şutat la colţul scurt, însă portarul oaspeţilor a respins spectaculos. Este neobişnuit de cald pentru 1 Decembrie, partida disputându-se în razele unui soare generos. În tribune sunt doar în jur de 2.000 de spectatori, care s-au ridicat în picioare la începutul meciului când, în cinstea Zilei Naţionale a României, s-a intonat „Deşteaptă-te Române”. În acele momente în fruntea jucătorilor a stat „Cocoşel Botoşel”, care a agitat un Tricolor. (S.B.)
Min 59: Da Silva Wellington deschide scorul cu un şut din 6 metri, nemarcat fiind