Benzar, detalii după intrarea horror asupra sa: Am o tăietură de cinci centimetri, plus gaură, în cap!

Romario Benzar a fost lovit în cap de Hakim Abdallah spre finalul primei reprize a partidei dintre FC Botoșani și Dinamo, scor 2-1.

În prelungirile primei reprize ale meciului FC Botoşani – Dinamo 2-1, Abdallah l-a lovit violent, cu gheata în cap pe Benzar. Jucătorul lui FC Botoşani, care a evoluat în trecut şi pentru FCSB, a fost transportat de urgenţă la spital.

Romario Benzar, jucător FC Botoșani

„Am o tăietură de cinci centimetri, plus gaură în cap! Din păcate, nu avem ce să facem, se mai întâmplă și astfel de lucruri în fotbal! Sper să revin cât mai repede!”

Abdallah a văzut cartonaşul roşu pentru acea intrare. Anterior, atacantul lui Dinamo a ratat un penalty. S-a terminat 2-1 pentru moldoveni, aceştia obţinând o victorie foarte importantă în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

În vârstă de 32 de ani, Romario Benzar e cotat de site-ul de specialitate transfermarkt.com la 200.000 de euro.

Benzar a evoluat între 2017 şi 2019 pentru FCSB, scrie as.ro.

Gigi Becali l-a cumpărat pentru 700.000 de euro de la echipa lui Gică Hagi, care se numea atunci Viitorul. Benzar era cotat la 2 milioane de euro de către site-ul de specialitate transfermarkt.com în momentul transferului.