Aurel Sunda:"1-1 este un rezultat echitabil"

La finele intalnirii dintre FC Botosani si Sageata Stejaru, antrenorul oaspetilor s-a declarat multumit de rezultatul de egalitate, mai ales ca, golul salvator al formatiei din Tulcea a fost inscris cu mai putin de 10 minute inainte de fluierul final al partidei. IMG_1510 (Medium)Consider ca 1-1 a fost un rezultat echitabil pentru ca si cei de la Botosani au avut faze bune, si noi, fiecare dintre echipe si-a facut datoria, mai ales portarii, noi am si ratat, mai ales cea mai mare ocazie pe care am avut-o cand Jianu a scapat singur cu portarul, de aceea consider ca rezultatul este echitabil”, a declarat Aurel Sunda, antrenor principal Sageata Stejaru. Tehnicianul tulcenilor s-a declarat deranjat in cadrul conferintei de presa din cauza jurnalistilor locali care au intarziat la conferinta de presa organizata dupa meci din cauza oficialilor Echipei Nationale de Tineret a Romaniei. “Astazi s-a disputat meciul lui FC Botosani cu Sageata Stejarul, nu a Nationalei cu Insulele Feroe, m-ati jignit sa stiti, nu se face asa ceva”, si-a exprimat nemultumirea Aurel Sunda, fata de minutele de intaziere a ziaristilor.