Asasinule! Mafiotule! Hoţule! – scandal la pauza meciului Botoşani – Petrolul – VIDEO & GALERIE FOTO

Fluierul final al primei reprize FC Botoşani – Petrolul Ploieşti 1 – 1 a declanşat scandalul pe teren şi în tribune. Roş-alb-albaştrii tocmai recuperaseră mingea şi se aflau în treimea adversă când Dragoş Istrate a pus capăt primei părţi a meciului.

Decizia sa l-a înfuriat pe Cristi Pustai, care s-a dus la arbitrul de rezervă şi i-a reproşat că bucureşteanul de la centru nu a respectat timpul de prelungire pe care tot el l-a acordat. Acelaşi lucru l-au făcut şi căpitanul Florin Acsinte, dar şi spectatorii de la tribuna cu copertină. Intrarea „cavalerului fluierului” pe tunelul spre vestiare a fost însoţită de semne obscene şi de scandări precum „Asasinule! Mafiotule! Hoţule!” Fluierăturile la adresa arbitrului central s-au reluat la începutul reprizei a doua. (G.E.,S.B.)
CITEȘTE:  Petrolul a deschis scorul, reacție incredibilă a lui Stoichiță – VIDEO & FOTOGALERIE