ACUM: FC Botoşani – Săgeata Năvodari – LIVE TEXT VIDEO 1 - 1FINAL

FC Botoşani întâlneşte de la această oră formaţia Săgeata Năvodari într-un meci care contează pentru cea de-a treia etapă din campionatul primii ligi de fotbal. Pe Stadionul Municipal se află în aceste momente aproape 5.000 de suporteri.

FC Botoşani începe cu: Curileac – Patache, Ursu, Tincu, Acsinte – Codoban, Vaşvari, Croitoru, Vraciu – Hadnagy şi Cârjan. Rezerve: Dorian Perianu, George Taban, Casian Maghici, Ionuţ Matei, Sebastian Ghinka, Marian Tănasă şi Ciprian Dinu
De cealaltă parte Tibor Selymes a aliniat următorul prim 11: Panagopoulus –Viorel Dinu, Popa Florin, Munteanu Cristian, Peteleu Andrei – Florian Andrei, Muzac Apostol, Filip Ionuţ, Vezan Ovidiu – Roman Mihai şi Iordache Ilie. Rezerve: Vlad Gordin, Sorin Chiţu, Marius Tigoianu, Valentin Apostol, Ionel Ghinea, Hristu Chiacu şi Valeriu Lupu
Brigada de arbitri este formată din: Iulian Dima la centru ajutat de asistenţii Mircea Grigoriu şi Ciprian Danşa.

Min 1: A început partida, lovitura de începe a fost dată de FC Botoşani
Croitoru cade în suprafaţa de pedepsă a oaspeţilor fără a primi penalty
Min 2: Debut animat de joc, jucătorii din teren încearcă să-i creeze avantaj încă din primele minute ale primei reprize
Min 6: Lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri, Marus Croitoru a fost faultat, balonul s-a plimbat prin faţa porţii
Min 10: Nici o ocazie marcabilă până la acest moment, combatanţii dn teren nu reuşesc să lege jocul. În primele 10 minute prima repriză a fost controlată în mare parte de echpa gazdă
Min 12: Lovitură de colţ. Execută Coitoru, Cârjan reia cu capul sppre poartă din 16 metri, se întinde portarul de la Năvodari şi prinde balonul
Min 13: Cârjan iroseşte un contraatac
Fault în atac, Roman îl faultează pe Ursu
Tibor Selymes se agită la marginea terenului dar este imediat apostrofat de public care îl trimite la "cuşcă"
La tribuna oficială se află şi primarul Ovidiu Portariuc care urmăreşte meciul alături de parlamentarul Mihai Baltă
Min 16: Acţiune Vraciu pe partea stângă, centrare în faţa porţii, prinde portarul

Min 17: Corner obţinut de Hadnagy, execută Croitoru, mingea ajunge la Tincu  aflat în careu care-i trimite din nou lui Croitoru care şutează mult peste poartă
Min 21: Vezan l-a faultat dur pe Codoban, arbitrul scoate cartonaşul galben
Neobosiţi membrii galeriei Dar Hooligans continuă să întreţină atmosfera şi cântă continuu pe Municipal încurajându-şi echipa favorită

Min 27: Acţiune pe partea dreaptă a lui Hadnagy finalizată cu out de poartă
Min 28: Acsinte primeşte cartonaş galben pentr fault asupra lui Viorel Dinu
Min 31: Lovitură de colţ Săgeata Năvodari execută Viorel Dinucare şutează mult prea departe, mingea ajunge la Vezan care este deposedat
Min 32: Cartonaş galben Marius Croitoru pentru fault asupra lui Ilie Iordache
Min 36: Lovitură liberă Săgeata, execută Viorel Dinu, fără pericol la poarta FC Botoşani.
Acţiune Croitoru, centrare în faţa porţii Cârjan nu ajunge la minge pentru a marca
Ilie Iordache a acuzat un fault şi a căzut lat pe gazon spre disperarea publicului care a început s vocifereze
Hadnagy primeşte galben pentru proteste
Min 39: centrare Taban, pe puţin trece pe lângă minge Cârjan
Min 40: Corner pentru FC Botoşani, Croitoru execută şi Hadnagy loveşte defectuos mingea care trece pe lângă poartă
Min 42: Lovitură liberă după ce Ilie Iordache a fost faultat de Codoba, execută vezan. Ocazie imensă pentru oaspeţi prin Roman care reia cu capul din 2 metri, apără Curileac
Ocazie şi la poarta celor din Năvodari, centrează Vaşvari, Cârjan trece foarte aproape de minge
Min 45: Lovitură de colţ pentru FC Botoşani. Prima repriză a fost prelungită cu 2 minute
Ionuţ Filip a respins pericolul după lovitura liberă executată de Croitoru
În ultimul minut de prelungiri lovitură de colţ pentru FC Botoşani, Croitoru a scos mingea în spate lui Patache care a centrat în careu, lovitură de cap de la 3 metri a lui Cârjan în braţele portarului
Arbitrul central fluieră finalul primei reprize, este pauză pe Stadionul Municipal, tabela de marcaj arată în continuare 0 - 0
Min 46: A început repriza a doua
Nici o schimbare operată la pauză de cei doi tehnicieni
Andrei Florean este căzut pe gazon şi primeşte îngrijiri medicale. Publicul fluieră şi strigă să fie scos de pe teren pentru ca jocul să poată fi continuat
Min: 47: Croitoru flancat de doi jucători se chinuieşte să ajungă la poartă dar este deposedat
Min 49: Goooooolllll FC Botoşani, marchează Cârjan după o lovitură liberă executată de Croitoru care a centrat în faţa porţii iar atacantul a reluat în poartă din careul mic

Min 50: O nouă ocazie la poarta adversă, Croitoru trimite din colţul careului peste poartă
Schimbare la oaspeţi, a ieşit Ilie Iordache şi a intrat Valeriu Lupu, fost jucător la echipa de juniori a Stelei
Stadionul Municipal aproape s-a umplut, aproximativ 6.000 de botoşăne i urmăresc meciul dintre FC Botoşani şi Săgeata Năvodari
Min 55: Taban centrează în careu, reia Cârjan din şase metri pe lângă poartă
De la oaspeţi se pregăteşte să intre Sorin Chiţu. Iese de pe teren Mihai Roman
Min 60: Centrare Taban, mingea trece prin faţa porţii după ce Cârjan nu reuşeşte să ajungă la finalizare
Min 61: Acsinte combină cu Croitoru care trmite lui Cârjan, acesta trimite anemic prin întoarcere spre poartă direct în braţele portarului
Lovitură liberă, execută Vezan, Curileac ratează intercepţia şi mingea se strecoară în corner

Min 64: Acţiune Vraciu fnalizată cu un şut slab pe cadrul porţii, prinde portarul
Min 65: La marginea terenului se află Ghiga care îl schimbă pe Codoban. Cristi Popovici face astfel prima schimbare la FC Botoşani
Min 70: Lovitură de margine, Acsinte centrează fără nici un rezultat
Schimbare la FC Botoşani, iese Cârjan în aplauzele publicului şi intră Taban
Min 71: Fault dur asupra lui Croitoru comis de Apostol Muzacu
Min 73: Lovtură de colţ FC Botoşani, Croitoru mingea este respinsă din careul mic al oaspeţilor
Min 76: Tigoianu îl înlocuieşte pe Vezan
Min 77: Ocazie imensă pentru Năvodari, Chiţu trimite de la 3 metri în braţele lui Curileac
Min 78: Cartonaş galben pentru Ionuţ Filip
Min 79: Cartonaş galben George Taban pentru fault asupra lui Apostol Muzacu
Min 83: Croitoru este faultat la 30 de metri de poarta adversă. Tot el este executantul loviturii libere dar scapă mingea în afara suprafeţei de joc
Min 86: Lovitură liberă de pe partea stângă, de la 30 de metri, Curileac scapă mingea din mână iar Valeriu Lupu bagă mingea în poartă
Popa şi Tincu primesc cartonaşe galbene
Ionuţ Matei îl înlocuieşte pe Attila Hadnagy
Min 88: Vaşvari trage peste poartă
Min 89: Lovitură de margine, Acsinte centrează în careu, Taban ratează incredibil şi trece pe lângă minge
Partida este prelungită cu trei minute
Min 90: Corner penru FC Botoşani. Publicul strigă golul, golul, lovitura rămâne fără finalizare
Final de meci, arbitrul central fluieră finalul acestei partide, FC Botoşani termină la egalitate în faţa formaţiei Săgeata Năvodari şi menţine seria jocurilor fără îngrângere în Liga 1