A jucat doar 6 minute în meciul cu Poli Iași: Fotbalistul de la FC Botoșani scos în lacrimi de pe teren

FC Botoșani a pierdut vineri seară meciul cu Poli Iași și au fost clipe dramatice pentru un jucător.

La pauza meciului din Copou, la scorul de 1-0 pentru gazde, Bogdan Andone (49 de ani), antrenorul celor de la FC Botoșani, a decis să-l scoată de pe teren pe mijlocașul David Gabriel (21 de ani) și să-l introducă în locul său pe fundașul dreapta Romario Benzar (32 de ani).

Însă, în minutul 52, după un sprint efectuat spre propriul careu, Benzar a acuzat o problemă medicală gravă și a cerut să fie schimbat, la doar 6 minute distanță după ce intrase pe teren.

Până să iasă de pe gazon, fundașul, însoțit de staff-ul medical al echipei, a fost surprins în lacrimi și extrem de dezamăgit, potrivit digisport.ro

În urma acestui moment, antrenorul lui FC Botoșani s-a văzut nevoit să recurgă la încă o schimbare și l-a trimis ”de urgență” pe gazon pe atacantul Zoran Mitrov (22 de ani).