La al doilea său meci din prima ligă spaniolă, fotbalistul Florin Andone a marcat și cel mai rapid gol din Primera Liga a acestui sezon, relatează Prosport.

Potrivit publicației sportive, atacantul botoșănean, care nu a evoluat niciodată la vreo echipă din România, a declarat imediat după reușita sa, că este dezamăgit că totuși nu a reușit să aducă victoria Cordobei, scorul terminându-se 1-1, în etapa a 19-a din campionatul spaniol.
"Sunt puţin dezamăgit, echipa a făcut treabă bună, mai ales în prima repriză şi este păcat că nu am câştigat. Însă important este că acumulăm puncte şi cred că se vede că de fiecare dată jucăm tot mai bine. Mă bucur că am marcat, dar eu încerc să-mi fac treaba cât mai bine, mi-ar fi plăcut să nu marchez şi echipa să câştige. Sunt mulţumit că am încrederea antrenorului şi sper să joc cât mai mult", a declarat Andone.
Atacantul Florin Andone a marcat golul echipei Cordoba în meciul cu Eibar, scor 1-1, din etapa a XIX-a a campionatului Spaniei, reuşita românului din secunda 10 fiind cea mai rapidă din actuala ediţie a Primerei Division.
Andone, care a fost evoluat până în minutul 82, a marcat în secunda zece, iar potrivit cotidianului As acesta este mai rapid gol înscris în acest sezon în campionatul Spaniei şi al patrulea în clasamentul all-time.
Pentru Eibar a înscris Arruabarrena, în minutul 73.