VIDEO Panică pe Municipal: Comitentul de serviciu de la FC Botoşani - intervenţie desprinsă din alte sporturi

Internaţionalul de tineret din centrul defensivei FC Botoşani continuă seria incredibilă de gafe. După ce în toamnă a fost eliminat două meciuri la rând pe teren propriu, în debutul noului sezon a comis un penalty. Şi nu orice fel de 11 metri.

Penalty-ul, acordat în minutul 18 de către arbitrul Radu Petrescu i-a avut în prim plan pe Miron și pe Albu. Faza a plecat de la un corner, executat de Serediuc, de pe dreapta, mingea a ajuns în careu, acolo unde Cristian Albu a fost lovit cu capul în figură de Miron.

“A fost faultat tare! Ooooo, ce ciocnire, ce fault face acolo Miron! Miron a avut o intervenţie desprinsă din alte sporturi, din hochei, din fotbal American”,

comentator Digisport.

Mijlocașul la închidere al ilfovenilor a căzut secerat la pământ, dar și-a revenit și a putut continua partida după câteva minute în care a primit îngrijiri medicale.
Meciul a continuat, fără alte incidente, Herea a deschis scorul, iar Buş a egalat în ultimul sfert, FC Botoşani - Concordia Chiajna 1 - 1 scor final.